RSS Feed

Twardość materacy

12 października 2012 by plecto

twardość mataracy

Cecha ta , chociaż oczywiście dosyć subiektywna w zależności od wagi osoby, która się na danym materacu położy jest niezwykle ważna, wpływa w ogromnym stopniu na komfort snu i wygodę użytkowania materaca. Istnieją specjalne klasy twardości materaców, określane liczbami oraz literą H. Im większa wartość liczbowa tym większa twardość materaca. Spotkać można się także sugerowanymi, przypisanymi wagami do konkretnych klas twardości, najlepiej jest samemu jednak ocenić czy dany materac charakteryzuje się zadowalającą nas twardością.

O ile takie klasy twardości mogą być wyjątkowo pomocne na przykład przy wyborze materaca dla dziecka, gdzie wskazana jest tak zwana średnia twardość materaca to już dla dorosłych wybór ten nie jest taki prosty. Problem potęguje się dodatkowo wtedy kiedy kupić chcemy większy materac dla dwojga. Dawniej zalecano wybór dwóch osobnych materaców, jeśli ich twardość znacznie będzie się różnić dla każdej z osób, które będą z materacu korzystać. Taka porada także i dziś może być pożyteczna, ale nie oznacza to że takie osoby muszą zrezygnować z większego materaca dla dwojga. Dzisiaj już można kupić specjalne materace, gdzie każda połówka charakteryzować może się różną twardością. Twardość materaca można wtedy dostosować, oczywiście zastosowana technologia w tego rodzaju materacach tłumić powinna także przenoszenie drgań pomiędzy połówkami materaca, z podobnymi rozwiązaniami spotkać można się także w przypadku dwóch osobnych materacy.

Jeśli waga jednej z osób korzystających z takiego rodzaju materacu wymaga zastosowania specjalnej sprężynującej listwy jeśli chodzi o stelaż, to należy zadbać o to aby nie odbiło się to na komforcie osoby, która korzysta z mniej twardej części materacu. Jeśli materac jest ogólnie miękki, raczej nie ma potrzeby stosowania sprężynującej listwy w stelażu, może to jednak wpływać na wyższy komfort snu. W pewnym zakresie może to oczywiście wpływać na cenę materacu. Taki materac można zakupić od raz w zestawie z łóżkiem, tak więc będziemy mieć pewność, że będzie on dobrze dopasowany.

poznaj ofertę – http://ravensberger-materace.pl/

Podobne wpisy:


Brak komentarzy »

No comments yet.

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.