RSS Feed

Pokrowce na materace

12 października 2012 by plecto

pokrowiec na materac

Spanie bezpośrednio na materacu nie jest ani wygodne, nie taż higieniczne. Znajdziemy oczywiście i takie materace w przypadku których ich wysoka jakość wykonania umożliwia wygodny sen bezpośrednio na materacu, ale ze względów higienicznych powinno się zastosować co najmniej prześcieradło, które można co jakiś czas wymienić. Posobną rolę ochronną pełnić będzie pokrowiec wykonany ze specjalnych materiałów. Pokrowiec powinien nie tylko chronić materac przed wilgocią czy też zabrudzeniami, ale jednocześnie powinien umożliwiać wygodną wentylację materaca, także w ciągu dnia.

Pokrowiec, w zależności od rodzaju może być podobnie jak prześcieradło zdjęty i uprany. Dotyczy to oczywiście większości pokrowców, ale już niestety nie wszystkich. Niektóre ze względu na materiały zastosowane do ich wytworzenia lub też przez wzgląd na rodzaj mocowań zastosowanych do przytwierdzenia pokrowca do materaca nie mogą być prane. Jeśli się zużyją, to pokrowiec należy po prostu wymienić, koszt zakupu nowego będzie stosunkowo niewielki, ważne jest aby zrobić to względnie szybko, bowiem przy wielu materacach nie zaleca się ich użytkowania bez specjalnego pokrowca. W razie powstania niewielkich zabrudzeń pokrowiec można wyczyścić w podobny sposób w jaki czyszczone powinny być materace, czyli przy pomocy wilgotnej szmatki, bez dodatkowych chemicznych środków czyszczących, które także mogą przyczyniać się do uszkodzenia pokrowca.

Pokrowiec posiadać może także kilka innych zalet, po pierwsze poprawiać może izolację termiczną materaca, który jest stosowany, istnieje także możliwość zakupienia specjalnego, antyalergicznego pokrowca na materace. Pokrowce takie wykonane są z materiałów, które utrudniają przenikanie pasożytów do wnętrza materaca, ich zaletą jest także to, że w każdej chwili można je zdjąć i wyprać usuwając tym samym nagromadzone roztocze. Przeciętne pokrowce pierze się w temperaturze około 60 stopni, co nie zawsze wystarcza aby móc skutecznie pozbyć się wszelkiego rodzaju alergenów, dla specjalnych pokrowców anty alergicznych wartość ta jest już zdecydowanie większa i wynosić może nawet do 90 stopni co ułatwia usuwanie większości alergenów w tym także roztoczy.

Podobne wpisy:


Brak komentarzy »

No comments yet.

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.