RSS Feed

Obozy zagraniczne i ich zalety

24 maja 2019 by plecto

Obozy zagraniczne i ich zalety

Rosnąca liczba rodziców decyduje się co roku na wysłanie swojego dziecka na obóz zagraniczny. Wielu jednak nadal obawia się skorzystać z tej formy wypoczynku. Jakie są zatem zalety takich wyjazdów?

Edukacja

Olbrzymią zaletą, jaką cechują się obozy zagraniczne, jest możliwość poznania innych kultur, a także zwiedzanie i ogólnie rozumiana edukacja historyczna i geograficzna. W trakcie wypoczynku młody człowiek jest w stanie poznać dany kraj niejako od środka, a nie w formule czysto turystycznej. Jest w stanie zobaczyć zabytki i obiekty, o których tylko uczył się na szkolnych lekcjach. Poznaje nie tylko nowe miejsca, ale też uczy się innej kultury, podpatruje nieznane mu wcześniej zachowania czy standardy. Dodatkowo całość zwiedzania jest w wygodnej dla niego formie. Nie musi się martwić o zakwaterowanie czy możliwość skorzystania z poszczególnych atrakcji. O wszystko zadba bowiem organizator obozu. Co więcej, takie obozy pozwalają na nawiązanie nowych, atrakcyjnych przyjaźni, które potem mogą być utrzymywane przez wiele lat i stanowić doskonałą formę inwestycji w swoją przyszłość.

Języka i wypoczynek

Kontakty takie są tym ważniejsze i cenniejsze, że ich nawiązanie odbywa się w obcym języku, którego dziecko dopiero się uczy. Sama interakcja zaś wymusza na dziecku, nieustanne używanie języka obcego. Dziecko, jeśli wcześniej bało się publicznie używać obcego języka, na takim obozie może wreszcie się odblokować. Dzięki temu nie tylko szybciej będzie się uczyć języka, ale też przełamie zbudowane wcześniej bariery. Nie da się też ukryć, że wyjazd, zwłaszcza do południowych państw europejskich, to gwarancja lepszego wypoczynku. Pogoda nad polskim morzem bywa zmienna. Jeśli dziecko ma szczęście może trafić na ciepłe i słoneczne dni. Jednak każdy z nas chyba choć raz był na urlopie, podczas którego pogoda nie pozwalała na wyjście z domu. W przypadku wyjazdu do Grecji, Hiszpanii czy Włoch taki scenariusz jest praktycznie niemożliwy, a dziecko najpewniej przez cały okres wyjazdu cieszyć się będzie ładną pogodą.

Więcej informacji znajdziesz na http://www.atas.pl/pl/obozy-zagraniczne

Podobne wpisy:


Brak komentarzy »

No comments yet.

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.