RSS Feed

Obozy językowe – zalety i wady nauki angielskiego za granicą

9 sierpnia 2019 by plecto

Obozy językowe - zalety i wady nauki angielskiego za granicą

Obozy językowe są coraz popularniejsze i wielu rodziców decyduje się na połączenie nauki z możliwością wypoczynku. Jakie zalety i wady mają wyjazdy językowe?

Zalety

Zbliża się lato, a rodzice już zastanawiają się, jak upewnić się, że ich dziecko nie zapomni wszystkiego, czego uczyło się przez rok w szkole języków obcych. W takim przypadku idealny będzie wyjazd na obóz połączony z nauką języka. Dziecko będzie otoczone językiem angielskim przez całą dobę: w klasie, na ulicy, na ekranie telewizora. Nie będzie miało okazji rozmawiać z nikim w języku innym niż angielski. W tych warunkach nie ma udawania (jak na zwykłych lekcjach, gdy nauczyciel udaje, że nie rozumie języka rosyjskiego). Jest to najbardziej naturalny sposób nauki języka angielskiego. Bardzo ważne jest również doświadczenie egzystowania bez rodziców. Będzie mógł komunikować się z rówieśnikami, czuć się dorosłym i niezależnym. Ale nie martw się: w takich instytucjach zawsze są doradcy, czyli ludzie, którzy opiekują się dziećmi. Odwiedzając inny kraj, twoje dziecko wiele się dowie o jego kulturze, mieszkańcach i ich tradycjach. Co więcej, takie instytucje edukacyjne są zwykle pełne studentów z różnych krajów, więc nie będzie tutaj ograniczone do jednej kultury. Różnorodność jest podstawą krytycznego myślenia, które należy rozwijać od najmłodszych lat. Ostatecznie dziecko będzie miało wspomnienia i być może dobrych przyjaciół na całe życie.

Wady nauki angielskiego za granicą

Pomimo tego, że tego typu wyjazdów są obecnie bardzo powszechne, ich ceny są nadal wysokie. Najczęściej płatny pakiet obejmuje: lot, zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie medyczne i samą naukę. Ale potrzeba więcej pieniędzy na nieprzewidziane wydatki i wszelkiego rodzaju rozrywkę, której dziecko na pewno będzie chciało. W niektórych przypadkach dziecko może bardzo tęsknić za domem, rodzicami i przyjaciółmi. Zazwyczaj tęsknota za domem ustępuje po kilku dniach od przyzwyczajenia się dziecka do rutyny obozu, poznania wszystkich nauczycieli i nawiązania znajomości.

Więcej na http://www.atas.pl/pl/wyjazdy-jezykowe

Podobne wpisy:


Brak komentarzy »

No comments yet.

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.