RSS Feed

O czym zapominamy pakując dziecko na kolonie

22 listopada 2018 by plecto

O czym zapominamy pakując dziecko na kolonie

Wyjazd na kolonie zimowe nieodłącznie wiąże się jak każda wyprawa z pakowaniem. Niektórzy z nas radzą sobie z tym lepiej, inni nieco gorzej, ale praktycznie każdy rodzic zapomina o kilku kluczowych przedmiotach, które mogą bardzo przydać się dziecko na zimowym wypoczynku w górach.

Najczęściej zdarza nam się zapominać o zwykłym kremie do opalania i filtrze. Kiedy już spakujemy wszystkie ciepłe swetry, kurtki i buty, rzadko przychodzi nam do głowy, że słońce także zimą potrafi w górach zafundować nam bardzo przyjemną opaleniznę, ale niekiedy nawet poparzenia. Krem z filtrem nie zajmuje dużo miejsca w plecaku i warto zaopatrzyć w nie swoje dziecko. Kolejnym elementem jest zwykły stick do wykonywania selfie. Musimy sobie bowiem uświadomić, że telefon komórkowy, a raczej Iphon, to nieodłączny atrybut naszych dzieci i o ile my sami, jesteśmy w stanie sobie wyobrazić wypoczynek bez robienia zdjęć czy korzystania z mediów społecznościowych, to nasze dzieci już niekoniecznie. Dlatego na wszelki wypadek spakujmy dziecku ten zwykły kijek do robienia zdjęć samemu sobie. Zobaczycie, że będzie z tego powodu bardzo zadowolone, zwłaszcza kiedy wszystkie dzieci dookoła będą zamieszczać zdjęcia na swoich tablicach na FB.

 O czym zapominamy pakując dziecko na kolonie

O ile jednak możemy mieć nadzieje, że dziecko samo przypomni nam o konieczności wykonywania zdjęć, to raczej ciężko liczyć na jego pomoc w przypadku konieczności zabrania leków. Jeżeli nasz podopieczny na coś choruje, to leki wkładamy mu do plecaka z automatu, ale ten mechanizm zawodzi, kiedy teoretycznie mamy zdrowe dziecko i nie planujemy u niego żadnych dolegliwości. Tymczasem wszędzie i zawsze może go dopaść ból brzucha, głowy czy komplikacje żołądkowe. Dlatego w plecaku z automatu lądują środki przeciwbólowe, rozkurczowe oraz krople na ból brzucha. Ostatecznie jak wynika z wielu doświadczeń pedagogów, rodzice bardzo często zapominają wręczyć swoim dzieciom zwyczajne dokumenty. Te powinny być zapakowane w odrębną kieszonkę plecaka. W niej musi się znaleźć legitymacja szkolna, a także zapisany na kartce numer PESEL dziecka i nasz telefon kontaktowy.

Dowiedz się więcej na https://www.atas.pl/pl/obozyzimowe

Podobne wpisy:


Brak komentarzy »

No comments yet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *