RSS Feed

Nowe czy używane auto?

2 stycznia 2018 by plecto

Nowe czy używane auto?Jest to oczywiste, że zakup samochodu nowego wiąże się z bardzo dużymi korzyściami, ale wiadomo jest, że w przypadku bardzo wielu osób cena jest elementem zaporowym. W tym miejscu chcemy zapytać o to czy nowe, czy też używane auto będzie lepszym dla nas rozwiązaniem i z jakimi korzyściami wiąże się zakup samochodu z salonu, a z jakimi wiąże się zakup samochodu z drugiej ręki.

W przypadku samochodu całkiem nowego przede wszystkim liczy się jakość, liczy się to, że do takiego samochodu nie musimy nic wkładać, że pozostaje nam tylko wlewać paliwo i jeździć, nie musimy martwić się o wymianę jakichkolwiek części, nie musimy martwić się o ewentualność wystąpienia usterek, a jeśli nawet tak, to będą one usunięte w ramach gwarancji.

Jakie koszty?

 

Zakup samochodu nowego to znacznie większe koszty związane nie tylko z zapłatą za auto, ale także wyższy koszt ubezpieczenia jak również i koszt przeglądów gwarancyjnych, z których przecież większość kierowców korzysta. Tymczasem większość osób decyduje się na zakup swojego samochodu na rynku wtórnym, wiele osób decyduje się na zakup samochodu sprowadzonego zza granicy, gdyż jest to związane ze znacznie niższymi kosztami, a poza tym również możemy mówić o dużej pewności, co do stanu technicznego w odniesieniu do pojazdów sprowadzanych spoza Polski. Cena pojazdu jest tutaj podstawowym argumentem, dla którego decydujemy się właśnie na zakup samochodu używanego, a nie samochodu nowego.

Nie kupuj samochodu w ciemno!

 

Elementem, o którym nie możemy nigdy zapominać, jest bardzo dogłębne sprawdzenie nowo zakupionego auta, które czasem, a być może i często może posiadać pewne wady, pewne defekty, o których poprzedni właściciel nie chce nam powiedzieć. Jeśli więc dysponujemy odpowiednią gotówką, to warto postawić na samochód nowy, ale jeśli nie, to oczywiście powinniśmy zakupić pojazd używany. Argument finansowy ma tutaj kluczowe znaczenie i bez wątpienia nie dotyczy to wyłącznie branży motoryzacyjnej, ale także wielu innych branż w naszym kraju, bardzo wielu innych produktów.

Podobne wpisy:


Brak komentarzy »

No comments yet.

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.