RSS Feed

Meble dla dzieci muszą być przede wszystkim bezpieczne

1 lipca 2017 by plecto

Meble dla dzieci muszą być przede wszystkim bezpieczneW obecnych czasach meble dla dzieci to gigantyczna gałąź przemysłu, która wypełnione jest niezliczoną ilością propozycji o bardzo różnych formach. Różny jest wygląd, różne są ceny, różna jest jakość.

Czasami można się dać ponieść estetyce mebli przygotowanych dla dzieci, ponieważ nie da się ukryć, że są one wyjątkowo ekscytujące i można z nich stworzyć naprawdę magiczne wnętrza. Sęk w tym, że meble dla dzieci muszą być przede wszystkim bezpieczne dla naszych pociech.

Atesty na meble dla dzieci

 

Pierwszą kwestią zawsze musi być sprawdzenie, czy meble posiadają odpowiednie atesty, tak jak przykładowo Elies, by mogły być wykorzystywane w pokojach dziecięcych. Meble bez atestu to w naszym kraju problem zdecydowanie marginalny, ale może się zdarzyć, że jakiś producent znajdzie gdzieś materiały niewiadomego pochodzenia i postanowi część z nich wykorzystać w swoich meblach. Wtedy nie będzie atestu i w takim przypadku nie powinno być też zakupu.

Wysoka jakość

 

Wszystkie produkty, w tym także meble, są bezpieczne tylko wtedy, kiedy ich stan techniczny jest odpowiedni. Trzeba to bardzo mocno podkreślać, ponieważ meble dla dzieci często kupuje się nie wtedy, kiedy zaoszczędziło się trochę pieniędzy i ma się taki kaprys, ale wtedy, kiedy jest to konieczne, niezależnie od stanu finansów domu. Dlatego nieraz pojawia się wielka presja na szukanie tańszych rozwiązań, co może przynieść niebezpieczne wybory. Dzieci swoje meble zazwyczaj dość szybko zużywają i jeśli tak się dzieje w przypadku mebli nie najwyższej jakości, mogą się na nich pojawiać elementy ostre, mogą pojawiać się elementy szorstkie grożące drzazgami, jak również ryzykujemy ich niestabilnością. Załamanie się krzesła biurowego czy odpadniecie elementu szafki może być naprawdę bardzo niebezpieczne dla dziecka, a w przypadku tanich mebli o niewielkiej jakości nie jest to wcale takie niespotykane.

Meble dla dzieci na teraz

 

Innym elementem źle pojętej zapobiegliwości rodziców jest kupowanie mebli, do których dziecko ma według nich dorosnąć, czyli mebli zazwyczaj trochę za dużych. Jest to bardzo poważny problem praktyczny i nie jest jeszcze tak źle, kiedy dziecko nie jest w stanie dosięgnąć do jakiejś półki, ale jeśli dziecko ma za wysoki blat biurka i siedzi przy nim machając nogami w powietrzu ma mocno podniesionym krześle, jest to dla niego bardzo niewygodne i do tego szkodliwe dla zdrowia. Za wysokie biurko to niemal pewność, że dziecko będzie miało problemy z kręgosłupem, za które rodzic będzie winił zupełnie niezwiązany ze skoliozą zbyt ciężki plecak szkolny.

Podobne wpisy:


Brak komentarzy »

No comments yet.

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.