RSS Feed

Materace dla puszystych

12 października 2012 by plecto

materac dla puszystych

Osoby puszyste mają na ogół zupełnie inne wymagania odnośnie stosowanego przez siebie materacu. Od tego zależeć będzie nie tylko komfort sapania, ale w sporej części także wygoda, oraz zdrowie osób, które z takich materaców będą korzystały. W pierwszej kolejności zatem zwracamy uwagę na twardość. Dla osób o większej wadze najlepszym wyborem będą twardsze materace. Można jego twardość sprawdzić oczywiście samodzielnie lub też podpierać się przyjętą klasyfikacją twardości materaca.

Zalecana jest tutaj klasa twardości H4, oznaczająca dosyć twardy i nie wskazany już dla osób szczuplejszych materac. Przyjmuje się, że jest to raczej materac o twardości dostosowanej dla ważących ponad sto kilogramów, ale nie jest to kryterium sztywne, uzależnione jest w pewnym stopniu od indywidualnych preferencji, tak więc nawet osoby które ważą niewiele mniej mogą się dobrze poczuć na takim materacu. Ważne jest aby materac charakteryzował się dosyć wysoką sprężystością, co zapobiegnie jego odkształcaniu. Aby w pełni wykorzystać właściwości takich sprężystych materaców dopasować należy do zestawu stosowny stelaż wyposażony w listwy sprężynujące, zwiększa one komfort użytkowania materaca, to po pierwsze po drugie natomiast zapobiegną powstawaniu odkształceń, które mogą pojawić się stosunkowo szybko w przypadku osób cierpiących na nadwagę. Jednocześnie sam materac może być grubszy, co także zwiększy jego wytrzymałoś.

Można zastanowić się nad zastosowaniem w takim materacu dodatkowych materiałów, które go oczywiście wzmocnią. Mowa o materiałach takich jak końskie włosie stosowanych do wykończenia materaca, taka warstwa także może być odpowiednio grubsza, co zwiększy wytrzymałość materaca na obciążenia. Dobrym wyborem jest zakupienie osobnych materacy, im większa jest waga osób śpiących na jednym wspólnym materacu tym większe może być przenoszenie się drgań na skutek normalnego użytkowania materaca przez dwie osoby. Tutaj najlepszym wyborem są osobne materace, które o wiele łatwiej można dopasować do wagi poszczególnych osób, które będą z nich na co dzień korzystać.

Podobne wpisy:


Brak komentarzy »

No comments yet.

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.