RSS Feed

Jakie ubrania kupować, by w szale zakupowym nie zwariować?

18 grudnia 2017 by plecto

Jakie ubrania kupować, by w szale zakupowym nie zwariować?Jak kupować odzież, by wyglądać efektownie, nie tracąc przy tym wszystkich zasobów portfela?

Istnieje wiele alternatywnych metod dla zakupów ciuchów markowych lub sieciowych. Obecnie popularne są strony internetowe oferujące ubrania po cenach zniżkowych, oraz profile w mediach społecznościowych zajmujące się sprzedażą ubrań wybranych sklepów.

Jeszcze do niedawna ciucholandy wypełnione odzieżą używaną działały jedynie stacjonarnie, dzisiaj również możemy dokonać zakupów używanych rzeczy przez internet.

Czy zakup odzieży przez internet jest bezpieczny?

Zakupy dokonywane u osoby prywatnej z pewnością nie są równie bezpieczne, jak transakcje dokonywane za pośrednictwem sklepu. W tym drugim przypadku chroni nas prawo konsumenta, nie zdarzają się również pomyłki, w których zamówiony przez nas towar ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Dlatego też robiąc zakupy po raz pierwszy u osoby prywatnej, ryzykownym jest zamawianie u niej wielu rzeczy na raz, których ceny są wysokie, gdyż nie zawsze mamy pewność że po dokonaniu przelewu, użytkownik konta internetowego nie zniknie razem z naszymi pieniędzmi. Warto zatem szukać używanych ubrań w miejscu w którym się znajdujemy, by mieć możliwość spotkania ze sprzedawcą na przegląd ciuchów i ewentualne dokonanie zakupu.

Co w przypadku, gdy chcemy kupić nowe, modne, lecz niedrogie ciuchy?

Sklepy sieciowe i markowe często w swojej ofercie mają do zaproponowania bony i kupony rabatowe na swoje ubrania. Jest to kusząca propozycja szczególnie dla łowców okazji. Kupony można nabyć w sklepach stacjonarnych, na stronach internetowych producentów, a nawet w magazynach modowych typu Avanti, Cosmopolitan.

Jakie ubrania kupować, by w rezultacie nie żałować?

Na pewno zgubnym jest całkowite zatracenie się w posezonowych obniżkach. Wiele osób skuszonych przecenami kupuje w tym czasie ubrania, za które płaci wysokie ceny, a w ostateczności rzeczy leżą w szafie czekając z nadzieją na nowego właściciela. Przed zakupowym szałem warto zrobić w domu listę ubrań, które są nam niezbędne.
Częstym przypadkiem jest również kupowanie odzieży w zbyt małym rozmiarze, mając nadzieję, że posiadane kilogramy uciekną same w ciągu doby, pozostawiając miejsce dla nowej bluzki. Nie jest to metoda oszczędna, dobra ani skuteczna.
Należy zwrócić uwagę również na to, dlaczego dana rzecz jest przeceniona. Zdarza się bowiem, że dopiero po powrocie do domu zauważamy wady produktu, a udowodnienie tego, iż nie my jesteśmy sprawcami mankamentu nie będzie łatwe.

Podobne wpisy:


Brak komentarzy »

No comments yet.

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.