RSS Feed

Jak urządzić pokój dla dziecka

15 czerwca 2016 by plecto

Jak urządzić pokój dla dziecka

Jak urządzić pokój dziecka? Wielu rodziców zadaje sobie to pytanie przy okazji kupna nowego mieszkania lub rearanżacji pokoju malucha.

Takie zadanie będzie nas czekać kilkakrotnie, kiedy potrzeby dziecka będą się zmieniać wraz z kolejnymi etapami jego dorastania i rozwoju.

Przestrzeń dla dziecka

Jak urządzić pokój dla dziecka, które jest bardzo małe? Taki pokój powinien być przede wszystkim funkcjonalny. Zabudowane łóżeczko z wygodnym materacem, przewijak, funkcjonalne systemy szafek na wszystkie produkty do pielęgnacji – o tym właśnie powinniśmy pomyśleć urządzając pokój dla maluszka. Jakie farby do pokoju dziecięcego będą najlepsze? Rozsądnym wyborem będzie decyzja o kupnie farby odpowiedniej dla alergików, która nie przysporzy naszemu maluchowi dodatkowych kłopotów.

Potrzeby adekwatne do wieku

Starsze dzieci, w wieku przedszkolnym i szkolnym, będą miały kompletnie inne potrzeby, dlatego przestrzeń w jakiej mieszkają również się zmieni. Tutaj powinno pojawić się wygodne miejsce do pracy, a także więcej miejsca na ubrania i ukochane zabawki. Przestronna szafa, biurko i wygodny fotel, a także więcej półek na książki i szuflad, które pomogą uporządkować nieład charakterystyczny dla dziecięcego pokoju – taka organizacja przyspieszy sprzątanie i pozwoli cieszyć się każdą wolną chwilą. Pokój nastolatka i licealisty urządzimy jeszcze inaczej. Tutaj już samo dziecko będzie zabierało głos odnośnie swoich preferencji. Aby zaaranżować funkcjonalną, modną i wygodną przestrzeń, będziemy się musieli nieźle nagłowić.

Jak urządzić?


Jak urządzić pokój dziecka
? To zadanie wyglądać będzie inaczej w zależności od wieku naszego malucha lub nastolatka. Inaczej urządzimy także pokój dla rodzeństwa. Ważne, abyśmy nie bali się skorzystać z oryginalnych pomysłów na zaoszczędzenie miejsca, pomyśleli przede wszystkim o wygodnie i funkcjonalności, a także posłuchali, jakie preferencje ma nasze dziecko, aby w nowym pokoju było mu wygodnie i bezpiecznie, a także żeby spełniało estetyczne wymagania zarówno rodziców, jak i pociechy. Takie zadanie nie jest proste ale może przynieść naprawdę niesamowite efekty.

Podobne wpisy:


Brak komentarzy »

No comments yet.

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.