RSS Feed

Farby do ścian

8 kwietnia 2017 by plecto

Farby do ścian

Stoicie właśnie przed dylematem, jakie farby do ścian wybrać, aby pomalować swoje mieszkanie lub dom. Może nawet myślicie o malowaniu w swoich firmach, magazynach, instytucjach. Jedziecie teraz do marketu budowlanego, stajecie przed półką i… i nie wiecie jaką farbę zakupić. Bo musicie wziąć pod uwagę koszty, ale nie chcecie oczywiście brać jak najtańszej (bo to jednak z nimi różnie bywa).

Ale oczywiście nie chcecie także wydać majątku, bo może w niższej cenie będziecie mieli tą samą jakość, co w droższej cenie. Oczywiście dylematów w takim wypadku jest pełno. Bo trzeba wziąć pod uwagę również pojemność, ile razy trzeba będzie malować, czy dają się zmyć plamy, kiedy kolor wyblaknie… wymieniać można bez końca.

Twój wybór

Prawda jest taka, że trzeba w takim wypadku zaufać swojej własnej intuicji i samemu wybrać odpowiednia firmę i kolor dla siebie. Ktoś może nam oczywiście doradzić, że do malowania ścian nadaje się taka i taka puszka farby, bo dobrze kryje i nie blaknie. Ale nie ukrywajmy, że ktoś ma inne ściany niż my. Ktoś mógł położyć inny tynk, inny gips i dlatego u niego ta farba się przyjęła. A nasz dom lub firma może być zbudowany z innej cegły, zostały do budowy użyte zupełnie inne składniki i u nas ta farba może nie zyskać akceptacji.

Dobrze się zastanów

Malowanie wnętrz to poważny temat i trzeba go naprawdę zdrowo przemyśleć, zanim zabierzemy się do finalnego działania. ktoś może powiedzieć” ee to tylko farba, o czym tu myśleć”. Jednak chyba nie chcemy takiego efektu, że za kilka miesięcy po raz kolejny będziemy musieli chwycić za pędzel lub wałek i ponownie malować. Dlatego farbę trzeba zakupić raz, ale porządną. Ostatnio popularne są w reklamie farby, które jak to jest pokazane odbijają brud, np. Dulux EasyCare. Tak to dosłownie wygląda na tym krótkim filmiku. Czy tak jest w rzeczywistości? Sam nie wiem. Dopóki nie kupimy i się nie przekonamy, nie będziemy o tym wiedzieć. Może ściana po pomalowaniu dosłownie brudu odbijać nie będzie, ale może faktycznie będzie lepiej wyglądała. Można się o tym przekonać i kupić puszkę, jeżeli oczywiście planujemy remont.

Podobne wpisy:


Brak komentarzy »

No comments yet.

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.