RSS Feed

Co zabrać ze sobą na obóz

9 lutego 2018 by plecto

Co zabrać ze sobą na obóz

Kiedy jedziemy z rodzicami na wakacje, kwestia co musimy ze sobą zabrać, w ogóle nie zaprząta naszej głowy. To rodzice, jako odpowiedzialni i dorośli organizatorzy troszczą się, aby nie brakowało nam niczego, a jeżeli coś sknocą, to na ich barkach spoczywa odpowiedzialność za to, aby nam to po prostu kupić.

Problem z obozem młodzieżowym jest taki, że w trakcie jego trwania nie ma nigdzie rodziców.

Istnieje wiele rzeczy, które zabrać ze sobą po prostu musimy

Przede wszystkim są to dokumenty. Zwykła legitymacja szkolna to nie tylko gwarancja naszego bezpieczeństwa, ale też dokument, który może nam załatwić zniżki w wielu atrakcjach wakacyjnego wyjazdu. Kiedy jedziecie gdzieś na obozy językowe, koniecznie zabierzcie ze sobą paszport. Pamiętajmy też o pieniądzach. Jak już wspomniałam, na miejscu nie będzie nikogo, kto za nas kupi najpotrzebniejsze nam rzeczy. Bez pieniędzy jesteśmy skazani na wegetowanie od posiłku do posiłku, bez frajdy zajadania się słodyczami o kupnie pamiątek nie wspominając. Z rzeczy o których zapominamy, warto wziąć, a wcześniej przygotować sobie leki. Nie bierzmy ze sobą całego szpitala, ale leki na ból głowy, krople żołądkowe czy zwykłe plastry przydadzą się nam w każdej sytuacji. Co prawda na miejscu z pewnością znajdować się będzie jakaś apteczka lub nawet pielęgniarka, ale podstawowe rzeczy warto mieć przy sobie.

Więcej na https://www.atas.pl/

Koniecznie zabierzcie ze sobą komplet ręczników

Trzymając się zasady. Jeden ręcznik do codziennego mycia i przynajmniej dwa, które zabierzemy ze sobą na plaże. Dwa, gdyż na jednym możemy usiąść, a drugim wytrzeć się po kąpieli w morzu lub jeziorze. Nie zapomnijcie też o środkach higieny osobistej. Mydło, dezodorant, szampon i co najważniejsze szczoteczka do zębów. Zapominając o tym musicie się albo pogodzić ze zbędnym z punktu widzenia obozowicza wydatkiem lub po prostu chodzić brudni. Z rzeczy mniej niezbędnych, ale bardzo potrzebnych, pamiętajcie o kremie do opalania oraz jakimkolwiek nakryciu głowy. To ostatnie może nie być tak bardzo przydatne w mazurskim lesie, ale kiedy słońce zacznie prażyć na morskiej plaży docenicie własną zapobiegliwość.

Podobne wpisy:


Brak komentarzy »

No comments yet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *