RSS Feed

Chcesz lepiej zadbać o oczy? Wypróbuj te pędzle

10 maja 2019 by plecto

Chcesz lepiej zadbać o oczy? Wypróbuj te pędzle

Pędzle do oczu to gigantyczna rodzina bardzo różnych pędzli, których zadania są tak samo mocno zróżnicowane, jak ich budowa czy rodzaj wykorzystywanego włosia. Zazwyczaj w warunkach domowych korzystamy z typowych pędzli do oczu i nie zastanawiamy się nad żadnym specjalnym rozbudowywaniem naszej kolekcji. Przyzwyczajenie to w końcu druga natura człowieka. Czasami warto jest jednak sięgnąć po kilka mniej popularnych lub po prostu zastępowanych zazwyczaj czymś innym opcji. Tym bardziej, że wszystkie pędzle do oczu, o których tutaj sobie powiemy, można kupić już za kilkanaście złotych.

„Kuleczka”

 Tak zwana kuleczka to pędzel precyzyjny, którego podstawowym zadaniem jest podkreślanie załamania powieki. Jest to pędzel niewielki, do działania precyzyjnego, za którego pomocą będziemy rozcierali cenie na powiece. Z kuleczek często można też korzystać w charakterze miejscowego dozownika do skrzącego się pigmentu, co pozwala na bardzo ograniczone stosowanie kosmetyków rozświetlających.

Języczek do cieni

 Taki pędzelek zazwyczaj już się znajduje w naszym posiadaniu, ale warto poszukać opcji mniej uniwersalnej, a bardziej dopasowanej do naszego kształtu oka. Nakładanie cieni bywa bowiem dość zdradliwe i może się łatwo okazać, że wymiana pędzelka na bardziej dopasowany pozwala nam nagle na uzyskanie takiej głębi kolorów, jaką widywało się do tej pory tylko na wybiegach w Mediolanie czy na czerwonym dywanie w Cannes.

Mały syntetyk

 Powyższy pędzel powinien mieć włosie naturalne, a uzupełnieniem dla niego będzie bardzo podobny pędzel o włosie syntetycznym. Po co drugi, niemal taki sam pędzel? Pozwala on korygować kolor cienia bez jego rozmazywania.

Pędzel do eyelinera

 To także popularny pędzel i zazwyczaj pędzle do oczu mają już w swoich zestawach pędzel do eyelinera. Nie zmienia to w niczym faktu, że mamy tutaj do czynienia z narzędziem bardzo specjalistycznym i warto jest spróbować kilku opcji tak, by zdecydować się potem na rozwiązanie dla nas idealne. Wielkie znaczenie ma tu kształt trzonka, który musi idealnie leżeć w dłoni.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/9-do-oczu

Podobne wpisy:


Brak komentarzy »

No comments yet.

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.