RSS Feed

AC mini czy maxi?

10 marca 2018 by plecto

AC mini czy maxi?

AC mini czy maxi?

Dobrowolne ubezpieczenie AC to ubezpieczenie komunikacyjne, które cieszy się wyjątkowo dużym zainteresowaniem wśród właścicieli samochodów, zwłaszcza nowych lub posiadających znaczną wartość rynkową.


Polisa AC nie jest obowiązkowa, jej brak nie będzie więc skutkował konsekwencjami finansowymi w postaci kary nałożonej przez instytucję nadrzędną, czyli Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, należy jednak pamiętać, że w przypadku rezygnacji konieczne jest poinformowanie ubezpieczyciela o tym fakcie najpóźniej miesiąc przed zakończeniem aktualnej umowy ubezpieczeniowej.

Jaką ochronę zapewnia AC?

AC to parasol ochronny dla właściciela ubezpieczonego samochodu – w przypadku wystąpienia szkody komunikacyjnej ubezpieczyciel pokryje koszty związane z przywróceniem pojazdu do poprzedniej sprawności lub wypłaci rekompensatę, jeśli samochód nie będzie nadawał się do dalszego użytku i konieczna będzie jego kasacja.

Co ważniejsze, AC to ubezpieczenie komunikacyjne, które zapewnia parasol finansowy także w sytuacji, gdy ubezpieczony samochód zostanie uszkodzony w wyniku zdarzenia, którego sprawcą jest właściciel auta lub osoba nim kierująca.

Więcej na stronie https://www.mtu24.pl/direct/forms/calculation/newKom/CalculationRegisterS1.seam

Mini i maxi casco

Nie od dziś wiadomo, że każdy właściciel samochodu poszukuje rozwiązań ubezpieczeniowych, które spełnią jego indywidualne oczekiwania. Fakt ten w pełni respektują firmy ubezpieczeniowe, oferując alternatywne ubezpieczenia komunikacyjne. Idealnym przykładem jest w tym przypadku przedmiotowe ubezpieczenie AC, dostępne w wersji mini oraz maxi.

Jaka jest różnica pomiędzy poszczególnymi rozwiązaniami?

Mini casco to ubezpieczenie komunikacyjne, którego cechą jest przede wszystkim przystępna cena, nietrudno więc się domyślić, że z polisy można skorzystać wyłącznie w konkretnej sytuacji, czyli wówczas, gdy powstanie szkoda całkowita, co w praktyce oznacza, że samochód nie będzie nadawał się do użytku.

Zdecydowanie bardziej elastycznym ubezpieczeniem komunikacyjnym jest maxi casco, które obejmuje zarówno wystąpienie szkody całkowitej, jak i częściowej – m.in. kradzież, całkowite zniszczenie lub uszkodzenie, którego naprawa wynosi nie mniej niż 70% wartości rynkowej pojazdu.

Podobne wpisy:


Brak komentarzy »

No comments yet.

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.