RSS Feed

Zalety i wady kredytu konsolidacyjnego

11 marca 2018 by plecto

Zalety i wady kredytu konsolidacyjnego

Zalety i wady kredytu konsolidacyjnego

Kredyt konsolidacyjny to stosunkowo nowe narzędzie finansowe oferowane przez banki, z którego korzysta coraz większa rzesza Polaków.

Ma on swoje wady i zalety. Może być ostatnią deską ratunku dla zadłużonych lub łatwym zyskiem dla banku. Wszystko zależy jak zwykle od konsumentów.

Kredyt konsolidacyjny to w dużym skrócie możliwość połączenia wszelkich swoich dotychczasowych zobowiązań w jeden nowy kredyt

Zaletą takiego rozwiązania jest oczywiście wygoda. O ile dotąd zmuszeni byliśmy do pamiętania o różnych terminach spłat i musieliśmy wykonywać kilka różnych przelewów, to w kredycie konsolidacyjnym mamy jeden termin, a zapłaty zobowiązania dokonujemy w jednym banku. Połączyć w kredyt konsolidacyjny można właściwie wszystkie zobowiązania bankowe. Może to być kredyt gotówkowy, hipoteczny, mieszkaniowy, samochodowy, czy nawet niespłacona karta kredytowa.

Rozwiązanie to zostało zaprojektowane dla tych osób, które bez względu na przyczynę takiego stanu rzeczy znalazły się w swoistej pułapce kredytowej

Przez ten termin rozumie się sytuacje w której klient banków przestaję w praktyce panować nad swoimi zobowiązaniami. Nie tylko nie umie ich wszystkich obsłużyć, ale łączna rata wszystkich kredytów zaczyna przekraczać lub przekroczyła jego możliwości zarobkowe. Oznacza, to, że klient nie reguluje swoich zobowiązań w terminie i jest bardzo blisko sytuacji zbliżonej do bankructwa. Wtedy to aby uniknąć wszelkich kosztów sądowych i egzekucyjnych i naliczania dodatkowych opłat związanych z windykowaniem długu, klient może zdecydować się na połączenie swoich zobowiązań w jeden kredyt.

Bank, w którym chcemy podjąć kredyt konsolidacyjny, zapłaci za nas wszystkie dotychczasowe zobowiązania, dzięki czemu nasze najbardziej palące wydatki zostaną pokryte. Musimy pamiętać, że w kredycie tego typu pieniądze nigdy nie zostaną nam przelane na konto lub wręczone do ręki. Bank zaoferuje nam też nową, niższą ratę, dzięki czemu będziemy w stanie regulować swoje zobowiązania w terminie. Niestety nic nie dzieje się bez przyczyny. Ban odzyska wszelkie pożyczone nam pieniądze, a nawet zarobi na naszym kredycie. Wydłuży bowiem okres spłaty kredytu, a my w ten sposób zapłacimy więcej niż gdybyśmy na czas regulowali wszystkie pojedyncze kredyty.

Podobne wpisy:


Brak komentarzy »

No comments yet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *