RSS Feed

Rozwój e-commerce w dzisiejszym świecie

13 grudnia 2017 by plecto

Rozwój e-commerce w dzisiejszym świecieJeszcze nie tak dawno, bo kilkanaście lat temu, większość osób nie wyobrażała sobie zakupów bez wyjścia z domu. Kiedy chcieliśmy kupić sprzęt domowy, ubrania, a nawet produkty codziennego użytku trzeba było zaplanować sobie wyjście, dojazd po zakupy i transport ich do domu. Dziś jest to znacznie prostsze. Wystarczy włączyć komputer, znaleźć interesujący nas produkt i zamówić go prostu do domu.

Zakupy internetowe są proste i dostępne dla każdego, kto ma komputer i podłączony do niego internet. Mają przewagę nad tradycyjnymi sklepami przez dostępność i bogactwo asortymentu, szybki dostęp do nieograniczonej informacji o obiekcie naszego zainteresowania oraz wiele możliwych środków płatniczych.

Czas to…pieniądz

 

Zakupy w sieci pozwalają przede wszystkim oszczędzić czas, bo nie musimy ruszać się z miejsca. Oszczędzamy również pieniądze porównując masę konkurencyjnych ofert i mając kontrolę nad kosztem naszego koszyka.

Również sprzedawcy korzystają na handlu przez internet. Omijają pośredników, nie ponoszą kosztów utrzymania tradycyjnych sklepów i ich personelu, a koszty dotarcia do szerokiego grona klientów i reklamy są znacznie niższe.

E-commerce to nie tylko zakupy w sieci. Obejmuje również handel przez telefony stacjonarne i komórkowe, faks oraz telewizję. Jednak to zakupy internetowe przodują i są dużo popularniejsze od pozostałych sposobów dotarcia do klienta.

Jak dzielimy e-handel?

 

Istnieją różne typy handlu internetowego, a wśród nich jest bezpośredni. Cała transakcja od momentu złożenia zamówienia, przez płatność i kończąc na dostawie odbywa się przez sieć. Jest również pośredni, kiedy to szukamy produktów, przesyłamy dokumenty i dokonujemy płatności przez sieć, ale dostawa odbywa się w tradycyjny sposób. Trzeci i ostatni to hybrydowy, w którym stosuje się różne formy przejściowe, przez które występują niedostatki w usługach telekomunikacyjnych lub rozwoju sieci.

Jedną z najważniejszych korzyści e-commerce jest prostota kontaktu z klientem, która zachęca go do korzystania z tego typu zakupów i dzięki temu chętnie wraca, aby wydać swoje pieniądze.

Podobne wpisy:


Brak komentarzy »

No comments yet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *