RSS Feed

Ogrzewacz gazowy – ciepło na tarasie

11 marca 2018 by plecto

Ogrzewacz gazowy – ciepło na tarasie

Ogrzewacz gazowy – ciepło na tarasie

Kiedy tylko na dworze robi się ciepło z przyjemnością spędzamy wolny czas w ogrodzie lub na tarasie. Wraz z odejściem lata musimy jednak zrezygnować z biesiadowania na tarasie czy w kąciku wypoczynkowym w ogrodzie. Pobyt na świeżym powietrzu wcale jednak nie musi się dzisiaj kończyć wraz z nastaniem pierwszych chłodnych jesiennych dni.

Na rynku już jakiś czas temu pojawiły się tarasowe ogrzewacze. Dzięki nim nadal możemy przyjemnie spędzić czas na świeżym powietrzu nawet jesienią i zimą.

Jaki ogrzewacz tarasowy wybrać?

Na rynku są ogrzewacze elektryczne i gazowe. Te pierwsze muszą być podłączone do źródła prądu. Bardzo skutecznym źródłem ogrzewania na tarasie lub ogrodzie jest ogrzewacz gazowy. Ogrzewacz gazowy na taras emituje promieniowanie podczerwone, które użytkownicy odbierają jako ciepło. Promieniowanie podczerwone nie ogrzewa powietrza, przenika przez nie podobnie do promieni słonecznych. Gdy zetknie się z naszą skórą, zostanie zamienione w energię cieplną. Efekt? Przebywając w pobliżu ogrzewacza gazowego czujemy się tak, jakby temperatura była bardzo wysoka. Ogrzewacze gazowe zasilane są gazem z butli. Butla nie jest widoczna, jest schowana w jego obudowie. Na rynku jest dostępnych wiele modeli ogrzewaczy gazowych na taras. Różnią się one między sobą między innymi mocą. Im jest ona większa, tym większą powierzchnię tarasu ogrzeją. Oczywiście moc ogrzewacza przełoży się także na zużycie gazu.

Czy ogrzewacz jest bezpieczny?

Ogrzewacze gazowe na taras to urządzenia bezpieczne. Większość tych urządzeń ma płynną regulację przepływu gazu. Mają także piezoelektryczny zapłon. Mają one także bardzo różne formy, począwszy od bardzo prostych parasoli aż po bardziej wyrafinowane w formie na przykład stożka. Grzeją bardzo efektywnie, temperatura w ich pobliżu wynosi nawet 20 stopni Celsjusza.
Dzięki gazowym ogrzewaczom na taras nie musimy już jesienią i zimą rezygnować z wypoczynku na świeżym powietrzu. Nawet późną jesienią możemy wypić kawę na tarasie bez konieczności opatulania się grubym kocem.

Podobne wpisy:


Brak komentarzy »

No comments yet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *