RSS Feed

O wyborze pierścionków zaręczynowych

1 listopada 2017 by plecto

O wyborze pierścionków zaręczynowychKwestia wyboru pierścionka zaręczynowego stanowi dla wielu mężczyzn poważny problem. Zadania nie ułatwia niezwykle szeroka oferta jubilerów, którzy proponują modele wykonane z różnych metali, z osadzonymi wewnątrz rozmaitymi kamieniami szlachetnymi.

Oto krótki przewodnik po najpopularniejszych typach pierścionków zaręczynowych.

Diament, a może coś innego?

 

Najważniejszą część każdego pierścionka zaręczynowego stanowi kamień (lub kamienie) w nim osadzony. Najpopularniejszym wyborem pozostaje zaś diament, będący zarazem symbolem trwałości związku. Przykłady takich pierścionków znajdziemy tutaj. Jeśli jednak jego cena przekracza nasze możliwości finansowe bądź ponad wszystko cenimy sobie oryginalność, możemy sięgnąć po inne typy kamieni szlachetnych. Z reguły odradza się tanie imitacje diamentów, choć wszystko zależy od preferencji przyszłej żony – skromny pierścionek może paradoksalnie spotkać się z bardzo ciepłym przyjęciem.

Wracając do kwestii kamieni szlachetnych: do wyboru mamy przede wszystkim szafir, szmaragd, rubin oraz ametyst. Każdy z nich posiada nie tylko unikalną barwę, ale i ściśle zdefiniowane znaczenie, z którym warto się zapoznać, decydując się na zakup.

Srebro, złoto i platyna

 

W porządku, udało nam się wybrać kamień, jaki znajdzie się w pierścionku. Teraz musimy jeszcze zdecydować, z jakiego materiału ma zostać wykonana jego pozostała część. Typowe pierścionki zaręczynowe są zazwyczaj srebrne, złote lub platynowe, przy czym każdy z tych trzech materiałów posiada swoje wady i zalety.

Srebro jest tanie, lecz niezbyt trwałe. Ponadto jego niska cena może w takim samym stopniu być uznawana za atut, co za wadę. Złoto uchodzi za bardziej eleganckie, jednak pozostaje wyraźnie droższe. Najwięcej zapłacimy zaś za pierścionek platynowy, najbardziej wykwintny spośród wszystkich trzech.

Gotowy czy wykonany na zlecenie?

 

Pierścionki zaręczynowe jesteśmy w stanie nabyć na dwa sposoby – albo kupując gotowy produkt, albo zlecając jego wykonanie u jubilera. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że drugie rozwiązanie jest zazwyczaj o wiele lepsze. Dlaczego? Otóż z jednej strony pierścionek przygotowany specjalnie dla nas okaże się tańszy, z drugiej zaś posiadać będziemy pełną kontrolę nad jego wyglądem oraz doborem kamieni i metalu. W pogoni za jeszcze korzystniejszą ceną możemy ponadto oddzielnie kupić brylant czy szmaragd (na przykład na aukcji internetowej), a następnie zanieść go do jubilera.

Podobne wpisy:


Brak komentarzy »

No comments yet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *