RSS Feed

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubranek dla niemowlaka?

8 grudnia 2017 by plecto

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubranek dla niemowlaka?Wybór odpowiednich ubranek dla niemowlaka jest niezwykle istotny. Dzieci są znacznie delikatniejsze od osób dorosłych. Stąd też wybierane dla nich ubrania powinny charakteryzować się odpowiednimi cechami.

Jakość materiału i jego skład

Przede wszystkim przed zdecydowaniem się na kupno konkretnego ubranka dla naszego dziecka, bardzo ważne jest sprawdzenie składu jego materiału. Można go znaleźć na metce. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że dla dzieci najlepsze będą naturalne tkaniny, takie jak bawełna, len, jedwab, bambus, wełna, czy inne. Przy nich mamy pewność tego, że nie będą one w żaden sposób wpływać negatywnie na zdrowie naszego dziecka. Można wybierać również materiały mieszane, jednak nie powinny zawierać one w znacznej części takich tkanin, jak akryl, nylon, poliester i wiskoza. Mogą one znacznie podrażnić delikatną skórę małego dziecka. W najgorszych wypadkach, oprócz otarć mogą pojawić się na jego skórze nawet niewielkie rany. Nieodpowiedni materiał wpływa na to, że dziecku mogą wyskakiwać różne wysypki. Warto pamiętać o tym, że dziecko jest bardzo podatne na różnego rodzaju alergie, które wywołują również sztuczne tkaniny. Ponadto sztuczne materiały nie przepuszczają powietrza i blokują dostęp tlenu. W konsekwencji na skórze dziecka mogą wystąpić potówki, albo inne nieprzyjemne krostki.

Wygoda ważniejsza od wyglądu?

Kupując ubranka dla niemowlęcia, bardzo ważne jest to aby zadbać o to, aby były one wygodne. W materiałach mocno uciskających ruchy w są znacznie ograniczone. W konsekwencji dziecko może mieć problemy z przekręcaniem się. Warto pamiętać o tym, że ruchy rękami i nogami, nawet w łóżeczku wpływają na odpowiedni rozwój dziecka. Dlatego też lepiej kupić wygodne legginsy, niż dżinsy, które oczywiście będą znacznie lepiej wyglądać. Najważniejsze jest jednak to, aby dziecko czuło się dobrze w ciuchach, jakie są mu zakładane. Powinny być one odpowiednio miękkie i odpowiednio ciepłe, a przy tym przepuszczać powietrze. Tylko wtedy dziecko będzie czuło się dobrze przy noszeniu takich właśnie ubranek. Jest to bardzo ważne.

Podobne wpisy:


Brak komentarzy »

No comments yet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *