RSS Feed

Jak zyskać pewność, że zaciągnęliśmy wartościowy kredyt gotówkowy?

6 marca 2018 by plecto

Jak zyskać pewność, że zaciągnęliśmy wartościowy kredyt gotówkowy?Przy zaciąganiu kredytu gotówkowego, podobnie, jak ma to miejsce w przypadku innych instrumentów finansowych, można popełnić przynajmniej kilka błędów.

Warto więc poszukać odpowiedzi na pytanie o to, jak ich unikać.

Zabezpieczenie kredytu

 

Już w momencie podpisywania umowy może okazać się, że kredyt gotówkowy jest znacznie mniej opłacalny niż mogłoby się to nam początkowo wydawać. Dzieje się tak wówczas, gdy nie zainteresowaliśmy się z odpowiednim wyprzedzeniem tym, jakie zabezpieczenie jest oczekiwane przez bank. Oczywiście, zwykle nie jest ono aż tak uciążliwe, jak ma to miejsce w przypadku kredytów hipotecznych, może się jednak okazać, że zaświadczenie o zarobkach nie jest dla banku wystarczające. Jeśli zabezpieczeniem staje się blokada środków na rachunku, wypada zadać sobie pytanie o to, czy kredyt jest nam rzeczywiście potrzebny.

Koszty kredytu

 

Bardzo poważnym błędem jest też niewłaściwe oszacowanie kosztów, jakie generuje kredyt gotówkowy. Wielu osobom wydaje się, że kluczowe znaczenie ma oprocentowanie i nie jest to przekonanie błędne. Nie można jednak zapominać o tym, że kredyty generują także dodatkowe koszty, związane choćby z prowizją dla osoby, która zajmowała się przygotowywanie wraz z nami stosownego wniosku. Warto mieć to na uwadze, koszty dodatkowe wpływają bowiem na wysokość płaconych przez nas rat.

Pozorne promocje

 

Kredyty gotówkowe kuszą nas zwłaszcza w okresach przedświątecznych, a kolejne banki robią wiele, aby to właśnie ich oferta przypadła do gustu osobom liczącym na zastrzyk gotówki. Możemy więc usłyszeć o zerowym oprocentowaniu, zwolnieniu z konieczności płacenia pierwszej raty i o innych rozwiązaniach, które powinny przyczynić się do tego, że kredyt będzie dla nas niemal niezauważalny. Niestety, doświadczenie kredytobiorców podpowiada, że do każdej takiej oferty należy podchodzić zachowując dystans. Owszem, nie brakuje takich, które są rzeczywiście opłacalne, pojawiają się one jednak zwykle w towarzystwie propozycji, których lepiej się wystrzegać.

Podobne wpisy:


Brak komentarzy »

No comments yet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *